Глобальний Індекс Благополуччя Молоді (ІБМ) було розроблено базуючись на думці про те, що для колективного добробуту, молодим людям потрібно надавати можливість висловлювати свою позицію щодо існуючого суспільного ладу, а також зважати на їхні запити та потреби задля можливості реалізації їхніх амбіцій у своїх громадах.

 

IБМ є інструментом для визначення цілісного підходу до вивчення аспектів, які сприяють та уповільнюють розвиток та самореалізацію молодих людей ІБМ заснований на фактичних даних, що охоплюють різні аспекти життя. Оцінка Індексу може варіюватися на шкалі від 0 до 1, де 1 вважається найвищим показником. Дана методологія розрахунку Індексу є інтегральною для місцевого (міського, муніципального) рівня, створена на принципових засадах, на яких будуються глобальні індекси розвитку та благополуччя молоді. Методика розрахунку Індексу на місцевому рівні, відмінно від глобальної, дозволяє гнучко розширювати коло характеристик благополуччя молоді і конкретизувати його виміри.

 

Для визначення муніципального ІБМ для України, автори методології виходили з аналізу світового досвіду визначення найважливіших аспектів життя та благополуччя молоді, напрямів розвитку молоді, методик благополуччя молоді, а також власної оцінки наявних даних за різними аспектами на муніципальному рівні. У результаті цієї роботи, автори визначили 49 первинних індикаторів, які згруповані по 7 важливих блоках:

 

  • Освіта
  • Здоров’я
  • Економічні можливості
  • Участь у політичному житті
  • Участь у громадському житті
  • Інформаційні та комунікаційні технології
  • Безпека та життєдіяльність

 

Маючи дані Індексу, які репрезентують становище молоді, державотворці та інші особи, які приймаються рішення на муніципальному рівні, отримують конкретну інформацію про досягнення, якими можна поділитися як прикладами кращих практик з іншими громадами, і також вразливі місця, на які можливо вплинути через застосування інструментів регіональної та місцевої політик.

 

Методологія розрахунку ІМБ є однаковою для всіх міст, що дозволяє порівняти показники Індексу між містами.

 

Наявність інструменту для оцінки та моніторингу благополуччя молоді на місцевому рівні є корисним для України, де відбувається реформа децентралізації, і де громади розробляють та проводять свою місцеву молодіжну політику, програми та проекти. Окрім того, розуміння ставлення молоді до різних сфер життя у місті дозволить зробити міста в Україні більш дружніми та розвиненими, такими, де кожна людина зможе реалізуватися і хотітиме жити.

 

Детальна інформація про ІБМ